Коледен базар - първа група

Място за важни съобщения, които не трябва да пропускате.

Коледен базар - първа група

Мнениеот Dilqna » 09 Ное 2013, 09:46

Здравейте родители на децата от 1-ва група на 19 ЦДГ "Св.София",

Започваме тази тема, за да съберем всички идеи, предложения и коментари за предстоящия през декември Коледен базар.

Ще се радвам всички, които вече са участвали в такова мероприятие с по-големите си деца, да споделят успешните или неуспешни практики , както и ще очаквам всички родители да изразят мненията си за това : какви подаръчета да подготвим, какви материали да закупим и въобще всичко, което да допринесе за коледното настроение и веселбата на децата ни.

Благодаря ви предварително!

Поздрави,
Диляна - майката на Яна :)
Dilqna

Re: Коледен базар - първа група

Мнениеот Krisi » 09 Ное 2013, 20:47

Здравейте и от мен Криси Захариева
Благодаря за бързата реакция , Диди.
Ще бъдем и ние на разположение,за да направиме заедно, децата щастливи.

Поздрави,
г-жа Криси
Поздрави,

Криси

Сайт за родители, учители и всички вас. -> http://www.dujdotbonboni.com
Форум за родители, учители и всички вас. -> http://forum.dujdotbonboni.com
Аватар
Krisi

Мнениеот vasil nastev » 11 Ное 2013, 20:38

ЗДРАВЕЙТЕ!
Пише Ви майката на Мила. Ще помогна за изработването на подаръчета за децата, но имайте предвид,че съм "нова" за подобен род дейности. Имам и скромно предложение /знам, че ще е изискващо време и повечко труд, но пък ще е по- истинско и по- сладко/: да изработим сами малки коледни чорапчета, които да напълним с домашни сладки.
ДО СКОРО!
МИГЛЕНА
vasil nastev

Мнениеот Krisi » 11 Ное 2013, 23:42

Здравейте отново. Идеята Ви е чудесна. До този момент не си спомням да е имало подобна.
Ще се постарая(ако нямате) да намеря и модели.

До скоро! :)
Поздрави,

Криси

Аватар
Krisi

Мнениеот vasil nastev » 12 Ное 2013, 15:35

Здравейте!
Пак е майката на Мила.
Намерих доста идеи за коледни "опаковки" на подаръчета- чорапчета /всякакви!/, топка, чантички, звездичка, сърце, ръкавичка, елхичка. Най- удобно е да се изработят от филц. Свалих вече шаблоните на някои, други имам само като идеи. Украсата е... кой каквото се сети и хареса...Разбира се, разполагам с идеи и за това.
Ако предложението ми се възприеме от всички, съм готова да се занимая с изработката. Разбира се, въпрос на комуникация и договорка...
P.S. Ако се възприеме предложението за коледни чорапчета, пълни с домашно приготвени сладки, трябва да направя някои уточнения:
1. ако се спрем на варианта- чорапчета за всички деца- предлагам да са с малка снимка на всяко дете на неговото чорапче, както и: за момчетата да е от светлосин филц+бял; за момичетата- червено+ зелено + различни джвъчки за украса;
2. ако смятате, че само чорапчета е много "ограничаващо" и "уеднаквяващо"- може всеки родител да изрази желанието си... и пак всички да са със снимки на децата- на всяко пакетче- снимка.
За да можете по- лесно да се ориентирате, ще се опитам да направя мостри и да ги кача на сайта за разглеждане. Ориентировъчно- снимките ще кача другата седмица- понеделник- най- късно сряда /18-20.11.2013г./. После всеки ще каже какво иска за детето си.
P.P.S. Относно предложението за картичките, може, но също иска сериозна подготовка- очертана основа, върху, която ще се лепи; готови изрязани детайли; за децата трябва да остане само лепенето и доукрасяването с молив или примерно памук. Картичките трябва да са с по- големи детайли и по- достъпни за изработка- все пак децата ни са още мънички- тепърва се учат... Но приемам идеята. Ще им е забавно и ще бъдат удовлетворени, а нали това е целта!...
ДО СКОРО!
Последна промяна vasil nastev на 12 Ное 2013, 21:33, променена общо 2 пъти
vasil nastev

Мнениеот Dilqna » 12 Ное 2013, 18:20

Скъпи родители,

какво ще кажете да занесем цветна хартия и коледни картинки и дечицата ни да изработят Коледни картички за базара ?
Dilqna

Мнениеот gaboba » 13 Ное 2013, 13:21

Здравейте и от мен, Галя (майката на Наката).
Идеите ви са страхотни :)
Ако мога да помогна ( с каквото е необходимо - рязяне ,лепене, ушиване и т.н. и т.п), аз съм насреща .
Да си направим весел празник, за нас и за дечицата ;)
Всъщност, май наямяме много време?
gaboba

Мнениеот Svetlencetooo » 14 Ное 2013, 11:18

Здравейте и от мен! :-)
Казвам се Светла и съм майката на Калоян.
Искам и аз да се включа в подготовката за коледния пазар. Идеята на майката на Мила за коледните чорапчета много ми допадна. Мога да изпека домашни коледни сладки. Предлагам и аз да занесем в групата различни материали, които да бъдат подготвени и нашите деца с помоща на прекрасните си госпожа Криси и госпожа Маги да сътворят коледни картички.
Приятен ден на всички!
Svetlencetooo

Мнениеот vasil nastev » 14 Ное 2013, 13:07

ЗДРАВЕЙТЕ!
Майката на Мила. Радвам се, че идеята ми ви е допаднала /поне в дотук наличните мнения!/.
Днес накупих основни материали, за да ушия мостри. Тъкмо ще добия представа от едно парче филц 85см/1м /6,80лв./ колко чорапчета приблизително излизат и после ще уточня на каква себестойност ще са. Ще ушия и други мостри- тези, за които споменах по- горе.
Засега няма да включвам джвъчките, а ще наблегна на "основния продукт".
Този филц, който купих е с 1мм. дебелина. Има и друг- по- мек: мисля, че беше 0,45/1,5м.- 7,80лв. Мога да предложа и още един вариант за материя- полар- 1,5м/1м- 9,50лв., но от "коледните" цветове имаше само червено и бяло, т.е. няма зелено и светло синьо.
И аз като другите чакам още идеи и предложения.
Побързайте- докато се обърнем и Коледа ще е дошла!
ДО СКОРО!
Впрочем, сега ми хрумна още една идея: в магазина имаше различни размери топки от стиропор- с цени 0,40-0,80лв.- по- големичките. Можем да им купим по една топка, да я оцветят, а после с игла и конец да им се сложат "дръжки" и да ги окачат на елхата... Има и елхички, и звънчета, но на тях не погледнах цените, но пак горе- долу по толкова... Мога да закупя, ако одобрявате...
vasil nastev

Мнениеот Krisi » 14 Ное 2013, 18:03

Здравейте.Много се радвам на положителната ви нагласа с която се включвате
в нашето начинание.По този повод искам да
ви предложа някои идеи,които може би ще ви харесат.

И тяка:
1.Магнити коледни.
2.Снежен човек
3.Кутийки с късметчета
4.Мъфини
Коледни сладки
Подаръчни кутийки

Имаме малки кошнички,които ако някой хареса
като идея,може да напълни по свое желание. Ако
някой приеме точно тази идея, ще ги предоставим.
:D
Това е от мен. Зная, че заедно,ще направим
празника незабравим.Пишете.
Поздрави,

Криси

Аватар
Krisi

Следваща

Назад към Информационно табло